poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Monte da Ravasqueira LH 2014 [Biedronka]

  Biedronka znowu zaszalała i wytoczyła największe działa w walce o klientelę. Festiwal Słodkich Win, to przede wszystkim genialne zagranie marketingowe. Nie od dziś wiadomo, że statystyczny Polak lubuje się w słodkościach i stoi we wrogiej opozycji do "wytrawnych znawców". A Biedronka chciałaby powalczyć i o jednych i  drugich...
czwartek, 16 kwietnia 2015

Komu wino służy, a komu nie?

  Opowieść tę chciałam zacząć od stwierdzenia, że wino łagodzi obyczaje. Ale to nieprawda.  
Jest wyjątkowym trunkiem sprezentowanym specjalnie dla ludzi przez Dionizosa. Eeee, bzdury!

Prawda jest okrutna. Wino to alkohol, który prowadzi do rozjuszenia, agresji i przemocy. Tyle, że nie u ludzi (w większości), a u słoni. Tak, SŁONI. I to nie byle jakich, bo BOJOWYCH!
wtorek, 7 kwietnia 2015

Marquis de Hautevigne Buzet 2013 [Biedronka]

  Wino przywołane w tytule zrobiło ostatnio wśród Winofiołów trochę szumu i nie pozwoliło wobec siebie przejść obojętnie. Jak to się stało, że mało znana francuska apelacja i przewidywalny smak wzbudziły tyle emocji? 


bezsiarkowe wino z Biedronki

czwartek, 2 kwietnia 2015

Fitz- Ritter i jego portfolio

  Fitz- Ritter to znany wytwórca win w niemieckim Palatynacie i marka sama w sobie. Mówi się o nim jako o czołówce regionu, a potwierdza to również przynależność do prestiżowego VDP (stowarzyszenia najlepszych niemieckich producentów). Warto wspomnieć, że od 2009 roku Johann Fitz- właściciel winnicy, postawił na modną ekologię i zaczał przygodę z winami organicznymi, która trwa do dziś. Jego słowa potwierdza certyfikat na konretykietach butelek.


fitz-Ritter

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...